Про проект

З експозиції – на поштівку, а звідти – у ґаджет. У Львові презентують проєкт “Музей у 3D”, де музейні експонати під прицілом камери оживають. ТОВ “SKEIRON” (Скайрон) спільно з командою Львівського історичного музею, за підтримки Українського культурного фонду, запустили інноваційний проєкт “Імерсивна платформа “Музей у 3D”. Його головна мета – створення спеціальної платформи для оцифрованих у 3D реальності музейних пам’яток, яка дозволить відвідувачам музею отримати нові враження від експозицій, і покаже як сучасні технології можуть підсилювати музейні інституції задля збереження історичних пам’яток та їх популяризації.

Команда фахівців працює над створенням якісного мобільного застосунку, який дозволить побудувати новий зв’язок між музеями і потенційними відвідувачами. Мобільний додаток “Музей у 3D” та друкована інтерактивна сувенірна продукція (поштівки), працюють в парі та забезпечують показ експонатів музеїв у форматі AR (доповненій реальності) через камеру телефона. Кожна поштівка буде містити аудіосупровід. Завдяки інноваційним технологіям, музейні пам’ятки (особливо ті, що знаходяться у фондах) стануть максимально доступними – їх можна буде роздивитися, ознайомитися з короткою історією і самотужки дослідити на ресурсі Sketchfab. Окрім того, запрацює сайт імерсивної платформи “Музей у 3D”, на якому будуть представлені 3D тури з віртуальною експозицією з ресурсу Matterport, виготовлені в результаті масштабного оцифрування різних відділів та секторів Львівського історичного музею. Творці проєкту сподіваються у майбутньому масштабувати платформу на українські музеї в різних куточках країни.

Зараз триває процес оцифрування музейних експонатів. Команда працює над створенням 7-ми тематичних комплектів 3D поштівок, до яких увійдуть 64 експонати з 10-ти локацій Львівського історичного музею: Кам’яниці Корнякта, Музею-Арсеналу, Палаццо Бандінеллі, Музею визвольної боротьби України, Музею історії Львова, Музею історії України, Музею історії науки і техніки, Музею “Літературний Львів поч. ХХ ст.” та Меморіальних музеїв Романа Шухевича і Євгена Коновальця.

Таким чином, реалізація проєкту “Музей у 3D” дозволить зробити музейні пам’ятки більш доступними для шанувальників історико-культурної спадщини, стимулюватиме зацікавлення до музеїв та їхніх скарбів в Україні та за її межами, сприятиме розвитку неформальної освіти у Львові, підвищить туристичну привабливість міста, дасть можливість музеям долучитися до сучасних 3D технологій і отримати додатковий прибуток завдяки продажу 3D поштівок, дозволить, зрештою, зробити процес 3D оцифрування більш масовим і популярним.

Координатор проекту від ЛІМ: Руслан Кошів, тел. 068 07 222 13; Контакти для ЗМІ: Вікторія Мацькович, тел. 0 666 58 666 1. Ел. скринька: museum3d.com.ua@gmail.com 

Усіма матеріалами радо поділимося з працівниками ЗМІ. ДОДАТКОВО: ТОВ “SKEIRON” засноване 2016 року для збереження, популяризації та актуалізації об’єктів архітектурної та культурної спадщини України. За цей час команда реалізувала низку проєктів: «Кишенькове місто: Львів», «Кишенькове місто: Чортків», “Княжий Звенигород: від реального до віртуального” Соціальні проєкти «Відчуй Україну на дотик: Львів» для того, щоб незрячі діти могли руками побачити архітектуру навколо них, долучились до порятунку і відсканували Тартаківський палац на Львівщині в проєкті «Тартаків & Тартак», створили проєкт доповненої реальності для Меморіального музею М.Грушевського у Львові. Проєкт “Музей у 3D” реалізується ТОВ “SKEIRON” у партнерстві з Львівським історичним музеєм за підтримки Українського культурного фонду.